10 świetnych zastosowań spinacza biurowego


Nawet nie przypuszczasz, jak funkcjonalny może być spinacz biurowy! Przedstawiamy jego najciekawsze zastosowania.

1. Podstawka pod telefon

Podstawka pod telefon jest niezbędna, kiedy gotujemy i chcemy jednocześnie na bieżąco śledzić nagranie z ulubionym przepisem lub po prostu oglądamy film na telefonie i nie mamy ochoty trzymać urządzenia przez cały czas w rękach. Podstawkę możemy bardzo łatwo wykonać ze spinacza biurowego – wystarczy odpowiednio go wygiąć. Nie będzie to trudne, gdyż spinacz daje się łatwo kształtować, a jest na tyle wytrzymały, że nie zniekształci się po ciężarem telefonu.

MrGearyoutube.comscreen YouTube

2. Zakładka do książki/zeszytu

Chciałbyś zaznaczyć swój ulubiony rozdział? Masz jeden zeszyt, w którym zapisujesz wszystkie notatki i chciałbyś go podzielić według tego, czego dotyczą twoje zapiski? Idealnym rozwiązaniem będą dla ciebie kolorowe zakładki ze spinaczy. Na jednym z końców przedmiotu umieść kawałek kolorowej taśmy i przytnij go tak, jak pokazuje poniższe zdjęcie. Jeśli dysponujesz kilkoma kolorami taśmy, możesz stworzyć komplet zakładek. Spięcie zeszytu tak przygotowanymi spinaczami ułatwi i znacznie przyspieszy korzystanie z notatek!

MrGearyoutube.comscreen YouTube

3. Sposób na uszkodzony zamek

Nie jesteś w stanie rozpiąć walizki czy plecaka, bo nieoczekiwanie urwał się uchwyt do suwaka? Mamy dla Ciebie bardzo prostą radę – zamontuj spinacz tak, jak pokazuje to zdjęcie.

MrGearyoutube.comscreen YouTube

4. Metoda na… taśmę klejąca

Czy ty również za każdym razem, kiedy chcesz użyć taśmy klejącej, spędzasz 15 minut szukając jej końcówki i mrucząc niecenzuralne słowa pod nosem? Oszczędzimy ci nerwów! W momencie, w którym taśma przestanie ci być potrzebna, na jej końcu umieść spinacz. Kolejnym razem sięgniesz po nią z przyjemnością!

便利ライフハックyoutube.comscreen YouTube

5. Agrafka ze spinacza

Czy wiedziałeś, że ze spinacza można zrobić… agrafkę? Wystarczy rozprostować drucik, z którego jest zrobiony spinacz. Następnie zrób małą pętelkę w okolicach połowy drucika (patrz zdjęcie niżej) wykorzystując w tym celu wkład od długopisu (,,nawiń” na niego drut). Po wykonaniu tej czynności drucik z jednej strony powinien być dłuższy i wystawać.

MrGearyoutube.comscreen YouTube

Zegnij wystającą część za pomocą kombinerek tak, by ukształtować zapięcie agrafki. Pomoże ci w tym poniższe zdjęcie.

MrGearyoutube.comscreen YouTube

6. Sposób na znikające klucze

Nieustannie gubisz klucze? Przypnij je do... spodni. Koniecznie wykorzystaj w tym celu agrafki ze spinaczy wykonane według naszej wcześniejszej instrukcji!

MrGearyoutube.comscreen YouTube

7. Spinacz jako kluczyk SIM

Potrzebujesz wyciągnąć kartę SIM ze swojego iPhone’a lub iPada, ale zgubiłeś specjalnie do tego celu przeznaczony kluczyk? Nie musisz się martwić, jeśli masz pod ręką… spinacz. Wystarczy że odegniesz jeden z końców druciku i, jeżeli spinacz jest powleczony kolorowym plastikiem, usuniesz barwną powłoczkę za pomocą kombinerek. Tak spreparowanym kluczykiem bez problemu otworzysz slot SIM.

Mr Gearyoutube.comscreen YouTube

8. Metoda na splątane kable

Twoje kable od ładowarki i słuchawek noszone w torebce czy plecaku plączą się w zadziwiająco finezyjne supły? Mamy na to radę! Zamontuj na spinaczu gumkę recepturkę tak, jak pokazuje zdjęcie:

便利ライフハックyoutube.comscreen YouTube

Naciągnij gumkę, aby złączyć ją ze spinaczem, uważaj przy tym, żeby się nie urwała. Teraz po raz ostatni rozplącz swoje kable, zwiń je w staranny sposób i zabezpiecz za pomocą tego, co wraz z nami przygotowałeś. Owiń recepturką kable i przeciągnij fragment ze spinaczem przez przeciwległą końcówkę gumki. Gotowe!

便利ライフハックyoutube.comscreen YouTube

9. Spinacz jako miniwieszak

Odpowiednio wygięty spinacz można umieścić w pokazany niżej sposób na froncie szuflady. Dzięki tak przygotowanemu miniwieszakowi zyskamy dodatkową przestrzeń na niewielkie elementy garderoby - apaszki czy paski. Możemy również na wykrzywionym spinaczu zahaczyć tradycyjny wieszak, przykładowo z ubraniami przygotowanymi na jutro.

JLaservideoyoutube.comscreen YouTube

10. Proca ze spinacza

Kto powiedział, że wszystkie nasze pomysły muszą mieć praktyczne zastosowanie? Proca ze spinacza co prawda nie ułatwi ci życia, ale jakiej radości może być źródłem! Rozprostuj drucik spinacza i wygnij go w ,,widełki” tak, jak pokazuje fotografia niżej.

JLaservideoyoutube.comscreen YouTube

Następnie za pomocą kombinerek wykrzyw końcówki druciku, aby miały kształt jak na prezentowanym zdjęciu.

JLaservideoyoutube.comscreen YouTube

Do wygiętych końcówek przymocuj kawałek gumki recepturki. Możesz teraz celować w znienawidzonych kolegów pociskami z papierowych kulek lub... innych spinaczy!

JLaservideoyoutube.comscreen YouTube

https://youtu.be/sT4PDabVnWs