Myślała, że to tylko ból brzucha. Lekarze byli w szoku, gdy wyciągnęli z niej TO COŚ!


WorldNews&Everything AbouTLifeYoutube.comscreen YouTube

Co nas nie zabije, to nas wzmocni – tak? W takim razie ta kobieta jest już prawie nieśmiertelna. Jej brzuch wyglądem przypominał kopalnię kamieni!

Minati Mondal od dwóch miesięcy skarżyła się na uciążliwy ból brzucha. Mimo to odwlekała wizytę u lekarza, aż do dnia, w którym nie była już w stanie dłużej wytrzymać cierpienia. Jednak gdy wkładała szpitalną piżamę, to nie przypuszczała nawet, że wkrótce czeka ją poważna operacja. Lekarz prowadzący zmarszczył czoło i uniósł brwi ze zdziwienia po tym, jak wręczono mu wyniki badań Pani Mondal. W brzuchu tej 51-latki znajdowało się bowiem 12 tysięcy kamieni żółciowych!

Kamienie żółciowe są to zbite grudki kryształków cholesterolu i soli żółciowych. Potrafią być niewielkie jak ziarenka piasku, ale niekiedy przybierają rozmiar orzecha włoskiego.

„Mój asystent przez 4 godziny liczył kamienie znajdujące się w żołądku Minati Mondal. Miały one rozmiar od 4 do 5 milimetrów” – powiedział lekarz, który operował kobietę. Cały zabieg trwał godzinę. Przypadek wspomnianej Minati Mondal jest mocno komentowany w środowisku lekarskim, i co ciekawe, próbka badań trafiła nawet… do muzeum. W historii medycyny nie odnotowano przypadku, gdy w brzuchu pacjenta znajdowało się 12 tysięcy kamieni żółciowych. To nowy rekord świata!

źródlo: popularne.pl

articles Healthy LifeYoutube.comscreen YouTube

Minati MondalFacebook.com