Najbardziej nietypowy zakład pogrzebowy na świecie oferuje możliwość pochówku w… kosmosie!


First NewsYoutube.comscreen YouTube

Już niedługo zmarli będą mogli na zawsze opuścić ziemię nie tylko w sensie duchowym, lecz także fizycznym.

Pomysłodawcami pozaziemskiego pogrzebu są dwaj doktoranci z uniwersytetu w Sheffield, w Wielkiej Brytanii. Ich badania wykazały, że kapsuła, zawierająca skremowane szczątki zmarłej osoby, będzie w stanie przekroczyć pole grawitacyjne ziemi i wyruszyć dalej w kosmos. 

Taką możliwość oferować będzie już od przyszłego miesiąca firma o nazwie Ascention Flights. Zakład pogrzebowy przeprowadził już testy, wykonane na zwykłym prochu, które wyszły pozytywnie. Przymocowany do balonu meteorologicznego pojemnik pokonał 30 kilometrową drogę w stronę górnej warstwy atmosfery, a po opróżnieniu zawartości, z pomocą GPS-a powrócił na ziemię. Dzięki temu kapsuły będą nadawały się do wielokrotnego użytku.

Firma pogrzebowa oferuje swoim klientom możliwość nagrania wideo z tej nietypowej uroczystości pogrzebowej. Pracownicy zostali przeszkoleni pod kątem odpowiedniego postępowania ze szczątkami zmarłych, zgodnie ze standardami zakładów pogrzebowych. Kosmiczny pochówek będzie kosztował ponad 4 tysiące złotych.

https://twitter.com/TheDailySheeple/status/916196269739065345

Źródło: rmf24.pl