Niewiarygodna decyzja sądu! Stracili prawo do opieki nad dziećmi… bo spali z nimi w jednym łóżku!


Najgorszym co może spotkać rodziców, jest utrata ukochanych dzieci. Gdy dzieje się tak za sprawą absurdalnej decyzji sądu, sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Peterborough w Wielkiej Brytanii, gdzie decyzją sądu małżeństwo straciło prawo do opieki nad dwójką swoich synów. Nie byłoby to tak szokujące, gdyby nie powód, dla którego sąd podjął taką, a nie inną decyzję. 

Wyrok został ogłoszony po ujawnieniu informacji, że dzieci często śpią w jednym łóżku ze swoimi rodzicami. Jak się okazało para nie posłuchała opinii ekspertów, którzy to odradzali. Dodatkowo małżeństwo się stosowało się do zaleceń w kwestiach diety dzieci. Obaj chłopcy mają poniżej czterech lat, a rodzina trafiła pod nadzór kuratora po tym, jak u jednego z dzieci zauważono złamany nadgarstek i kilka siniaków. 

Rodzice obrażenia syna tłumaczyli nieszczęśliwym wypadkiem spowodowanym przez ojca chłopców, jednak pracownicy socjalni nie chcieli uwierzyć w ich wyjaśnienia. Dodatkowo na niekorzyść pary działało niestosowanie się do wydanych zaleceń, dlatego sprawa została skierowana do sądu. 

Tam rodzice stracili prawo do opieki nad dziećmi. Sędzia zauważył, że dzieci zdają się być kochane, ale brak stosowania się matki do wydanych przez ekspertów zaleceń, powoduje konieczność pozbawienia małżonków praw rodzicielskich. 

Źródło: weekendowo.pl