Norweg strzelił do siebie pod wodą. Wszystko nagrał za pomocą kamery


NRK Vitenyoutube.comscreen YouTube

Andrew Wahl to norweski fizyk, który bardzo często wykonuje różnego rodzaju eksperymenty. Swoimi wynikami chętnie dzieli się z internautami. Nie inaczej było tym razem.

Mężczyzna chciał sprawdzić i zobrazować jak gęstość wody oddziałuje na pocisk z broni palnej. Kiedy wszedł do basenu, ustawił się naprzeciwko karabinu i pociągnął za spust za pomocą sznurka.

Pocisk nie poleciał za daleko. Jego prędkość i siła szybko zostały wytracone przez wodę, a kula znalazła się na dnie basenu. Andrew Wahl po bądź co bądź nieudanym wystrzale odetchnął ze sporą ulgą. Teoria sprawdziła się w praktyce.

Całe zdarzenie zostało nagrane w świetnej jakości, można więc dokładnie zobaczyć, jak przebiegało doświadczenie. Gęstość wody jest większa od gęstości powietrza około 850 razy. Dlatego kula tak szybko wytraciła prędkość.

Andrew Wahl jest znany z przeprowadzania wielu niebezpiecznych eksperymentów. Wcześniej zdarzyło mu się skakać z dużej wysokości czy wskoczyć w ogień. Wtedy naukowiec chciał sprawdzić, czy woda może zabezpieczyć go przez poparzeniami.

Jak widać moc wiedzy jest wielka i nieograniczona, a szkoła się do czegoś przydaje.

Źródło: planeta.fm

https://youtu.be/tzm_yyl13yo