Ten barista przenosi kawowe dekoracje na kolejny poziom. Kawy zbyt piękne, żeby je wypić!


Nie bez powodu mówi się o przyrządzaniu rozmaitych potraw jako ,,sztuce kulinarnej"

Kiedy ostatnio w Twojej ulubionej kawiarni dostałeś kawę bez dekoracji w postaci listka lub serduszka? Sztuka malowania śmietanką stała się ostatnio niezwykle popularna. Bariści prześcigają się w pomysłach na oryginalne sposoby podania czarnego szczęścia. Organizowane są nawet specjalne mistrzostwa w podawaniu kawy.

Latte art to sztuka tworzenia rysunków na powierzchni kawy. Podstawą jest odpowiednio przygotowane espresso, a jako ,,tuszu” używa się mleka dla baristów, które zawiera więcej tłuszczu niż to stosowane przez nas na co dzień. Jest również gęstsze, a i cena za butelkę odpowiednio wyższa. Mleko spienia się za pomocą strumienia gorącej pary. Trwałość rysunku zależy od możliwości oraz jakości ekspresu do parzenia (to za jego pomocą pieni się mleko i przygotowuje espresso) oraz doświadczenia baristy (ci z większym stażem potrafią lepiej ,,wyczuć” kawę).

My znaleźliśmy baristę, którego ,,rysuneczki” biją na głowę wszystko, co do tej pory widziałeś. W małej kawiarence Cafe C.THROUGH właściciel, 26-letni Lee Kang Bin, za pomocą śmietanki zmieszanej z kolorowymi barwnikami tworzy niezwykłe małe dzieła sztuki. Taka kawa na początek dnia nie może nie poprawić nastroju, nawet w poniedziałek. Zresztą sam oceń!

W jego ofercie znajdzie się coś dla fanów Disney'a:

Motoryzacji:

A nawet sztuki:

W zasadzie - dla każdego coś dobrego!

Na Instagramie profil baristy (@leekangbin91) w tej chwili obserwuje ponad 117 tysięcy osób. Kawiarnia stała się na tyle popularna, że w swoim instagramowym bio Lee pisze, iż ma tak duże obłożenie, iż w najbliższym czasie nie przyjmuje rezerwacji! Jego pasja do kawy zaowocowała również nowym biznesem: Lee prowadzi szkolenia, na których uczy adeptów sztuki baristycznej tworzenia rysunków na kawie. Ten barista powinien być inspiracją dla wszystkich chcących połączyć swoją pasję z pracą zawodową.

Źródło: viralnova.com