Zastanawiasz się, który alkohol jest najlepszy przed seksem? Tylko jeden zadziała jak afrodyzjak


Seks poprzedzony alkoholem zdarza się bardzo często, jednak nie każdy alkohol wpływa pozytywnie na współżycie. Przekonaj się, który działa jak afrodyzjak.

Planujesz romantyczną kolację przy świecach i zastanawiasz się, jaki alkohol wybrać na tę okazję. Jeśli chcesz, by wieczór zakończył się pomyślnie, postaw na czerwone wino. Wyniki badań potwierdzają, że jedynym alkoholem mogącym mieć jakikolwiek korzystny wpływ na doświadczenia seksualne, jest czerwone wino, które działa jak afrodyzjak. 

Odpowiedź na pytanie, dlaczego akurat ten alkohol, jest prosta. Badania wykazały, że wino zwiększa poziom testosteronu, a tym samym podwyższa chęć na seks. U kobiet czerwone wino wpływa na zwiększenie ukrwienia stref erogennych oraz popędu płciowego. Wyniki badań pokazują, że kobiety pijące inny rodzaj alkoholu mają mniejsze libido, niż te wybierające czerwone wino. 

Ciekawostką jest fakt, że ten rodzaj trunku zawiera polifenole, które same w sobie zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji. W składzie czerwonego wina są również histaminy, które mogą wpływać korzystnie na popęd płciowy. Badacze zauważają, że trunek zadziała jak afrodyzjak tylko wtedy, gdy nie przesadzimy z jego ilością. Jeden lub dwa kieliszki czerwonego wina, wypite podczas romantycznej kolacji są wystarczające do rozluźnienia się przed owocną nocą. Nadmiar jakiegokolwiek alkoholu, w tym czerwonego wina, może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. 

Źródło: wp.pl