Zobacz, jak może się zachować spokojny z pozoru pies! Po obejrzeniu tego nagrania już na zawsze stracisz zaufanie do czworonogów


bikash MahmudYoutube.comscreen YouTube

Ten incydent mógł skończyć się o wiele gorzej. Kto ponosi tutaj winę: pies czy może jego właścicielka? Oceńcie sami.

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak nie trzeba być wielkim znawcą zwierząt, by wiedzieć, że każdy, nawet najspokojniejszy pupil, może mieć zły dzień lub zwyczajnie nie mieć ochoty na zabawę. Matka tego malucha zignorowała nastrój swojego czworonoga, narażając w ten sposób zdrowie i życie własnego dziecka.

Na nagraniu widzimy, że niemowlak chce się bawić z psem i delikatnie ciągnie go za ogon. Ten jednak jest wyraźnie spięty, a jego poza nieruchoma. Gołym okiem widać, że nie jest w nastroju do zabawy. Niestety matka pozwala dziecku wciąż zagajać psa, aż ten w końcu nie wytrzymuje i reaguje agresywnie, gryząc malucha. Nie wiemy, czy płacz dziecka oznacza poważne ugryzienie i ból, czy też dziecko zwyczajnie wystraszyło się reakcji psa.

Dla osób, które oglądają to nagranie, jest to dobra lekcja. Gdy widzimy, że pies wysyła sygnały: kładzie uszy do tyłu, jest nieprzystępny, a sierść na jego karku zjeżona, to znak, że należy zostawić go w spokoju. Może to świadczyć o tym, że zwierzę czuje dyskomfort, ból lub strach. Nachalna próba kontaktu z czworonogiem może wówczas skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=0DLHhr99RLY

Źródło: rmfmaxxx.pl